![]() |
|
|
|
|
9.11.2017
г.и
|
BILLA откри два нови магазина в един ден
Обектите се намират в Mall of Sofia и в КърджалиBILLA България продължава експанзията, като за един ден откри два магазина и вече посреща своите клиенти в 115 супермаркета в 37 града в страната. Новите обекти на търговската верига се намират в Mall of Sofia и в най-големия квартал на Кърджали – „Възрожденци". Още с отварянето си двата магазина привлякоха стотици клиенти, които имаха възможност да се възползват от редица атрактивни предложения и да си закупят свежи продукти на достъпни цени.
„Щастливи сме, че BILLA продължава да се разраства и да достига до все повече българи. В един и същи ден стъпваме едновременно в най-големия квартал на Кърджали и в Mall of Sofia, който е сред най-атрактивните търговски центрове в столицата. Двата магазина са на изключително удобни и комуникативни локации и ще предложат на клиентите добре познатите им висококачествени продукти и безупречно обслужване. Фактът, че всяка седмица над 1 милион българи пазаруват при нас и ни гласуват доверие, ни стимулира да продължим да работим по същия начин и да разширяваме мрежата си", коментира Бойко Сачански, Управител на BILLA България.Супермаркетът в Mall of Sofia е със специална концепция, адаптирана към голям търговски център. Основен акцент са продуктите, приготвени на място, като прясно изцедени фрешове, ароматен хляб, изпечен от сертифицирани BILLA пекари, и апетитни месни и безмесни грил специалитети. Новият магазин разполага с витрини на обслужване с месо и риба, откъдето клиентите могат да избират между богато разнообразие от пресни и висококачествени продукти. Любителите на бирата пък ще имат възможност да се освежат с живо пиво с уникален вкус. Супермаркетът в Mall of Sofia е четвъртият обект на BILLA в голям търговски център в столицата. Другите три са в Serdika Center, Park Center и Mega Mall. Новооткритият магазин в Кърджали се намира на ул. „Баба Тонка" 24 и е вторият обект на веригата в града. В него се предлага характерният за BILLA богат асортимент с доказано качество – винаги свежи плодове и зеленчуци, отгледани в едни от най-плодородните кътчета на България, прясно месо с гарантиран произход и млечни продукти по БДС. Атрактивните промоции на различни групи продукти ще направят пазаруването още по-приятно за жителите на Кърджали. Те ще имат възможност да пестят при ежедневните си покупки, особено ако използват BILLA карта, която им дава право на отстъпка от цената на над 600 специално подбрани стоки всеки месец.
REWE International AG оперира с близо 2500 магазина в Австрия чрез търговските марки BILLA, MERKUR, PENNY, BIPA и ADEG. Тя е пазарен лидер в Австрия в сектора на търговията на дребно с хранителни и козметични продукти и е един от най-големите работодатели в страната, осигурявайки работа на 42 322 души. Компанията е част от немската REWE Груп, един от европейските лидери в търговията и туризма. В Австрия REWE International AG притежава широка гама от добре познати собствени марки, като например Ja! Nat?rlich, clever, Wunderlinge, Dakommichher!, VegaVita, Chef Men?, Wegenstein и MY. Компанията оперира и в сферата на туризма чрез BILLA Reisen, JAHN REISEN и Transair (MEKRUR IHr Urlaub, PENNYreisen and BILLA-Vorteilsreisen).
От своята централа във Винер Нойдорф REWE International AG не само управлява своя бизнес в Австрия, но също така чрез марката BILLA REWE Group управлява супермаркет бизнеса си в 6 държави от Централна и Източна Европа: България, Хърватия, Чехия, Русия, Словакия и Украйна. През 2016 г., в Австрия и в други страни REWE International AG е назначила 70 000 души в около 3600 магазина, а генерираният оборот на компанията възлиза на 12,72 млрд. евро.
BILLA България е първата международна верига супермаркети на българския пазар, навлязла през 2000 г. с откриването на първия си магазин на 5 октомври в София. В класацията на в. „Капитал" – „Най-големите 100 български компании", BILLA България заема 21-во място. Компанията е и сред най-големите чуждестранни фирми у нас.
На Европейските бизнес награди през 2015 г. и 2016 г. компанията е отличена като „Национален шампион" в категорията „Екологична и корпоративна устойчивост".
Според независимо проучване на швейцарската организация ICERTIAS българските потребители са определили BILLA България като водеща в категориите „Отдел за пресни плодове и зеленчуци във верига супермаркети", „Отдел за прясно месо във верига супермаркети", „Програма за лоялност".
Веригата е представена в 37 града в страната със 115 магазина. Компанията продължава интензивно да развива своята мрежа от супермаркети.
BILLA въведе успешно и ритейл иновации в магазина си на бул. „България" в София, превърнал се в образец за качество, свежест, разнообразие и удобство. Само там ексклузивно за страната е представена най-голямата и успешна на австрийския пазар биомарка Ja! Natuеrlich.
Компанията успешно стимулира развитието на българското производство, партнирайки си с местни производители в рамките на различни програми за развитие на регионите.Copyright © 1993 - 2017 От ВАС за ВАС