Назад към първата страница Новини
От ВАС за ВАС  - НОВИНИ
и
Холандия дава на страната ни още 2 милиона евро

    Още 2 млн. евро даде холандското правителство на България за ремонт на проблемни сгради. Това обяви във Велико Търново министърът на труда и социалната политика Емилия Масларова. Тя дойде, за да открие обновената сграда на помощното училище.
    До седмица ще бъдат ясни общините, които ще получат средства от този транш на холандското правителство. С приоритет ще бъдат финансирани училищни сгради, паметници на културата и детски площадки. “Общо около 30-35 сгради ще бъдат обновени с тези нови 2 млн. евро, които се отпускат по социално-инвестиционния фонд. Единственото изискване е съответната община да покрие 20% от спечелената сума”, коментира министър Масларова.
    Около 23 млн. лв. пък ще бъдат похарчени по проект “Красива България” за следващата година. Там финансирането е 50 на 50.

28.11.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени