Назад към първата страница Новини
От ВАС за ВАС  - НОВИНИ
и
Министерството на транспорта организира във Видин информационен ден по проекта Дунав мост 2

    Министерството на транспорта организира информационен ден, в рамките на който ще бъде представен напредъкът по изпълнението на Програма ИСПА на ЕС. Той ще се проведе в град Видин на 16 ноември 2006 г. от 13.00 часа в сградата на Областната администрация.
    Основната цел е да бъдат запознати местните представители на медиите, областните и общинските администрации с развитието на проекта „Изграждане на нов комбиниран (пътен и железопътен) мост на река Дунав при Видин-Калафат”.
    Информационният ден се организира в изпълнение на Комуникационната стратегия за присъединяването на страната ни към ЕС.

ПРОГРАМА
13.00 – 13.10 Откриване Заместник-министърът на транспорта Весела Господинова
13.10 – 13.20 Изказване на областния управител на Видин Кръстьо Спасов
13.20 – 13.40 Програма ИСПА – развитие на големите инфраструктурни проекти и предстоящият преход към Кохезионния фонд
                    Лектор: директорът на дирекция в МТ “Координация на програми и проекти” Нели Йорданова
13.40 – 14.10 Дунав мост 2 – прогнози за въздействие върху социално-икономическото развитие на региона
                    Лектор: ръководителят на проекта “Проучване на трансгранични мерки за развитието на Средно Дунавския регион, които ще следват
                     строителството на моста Видин – Калафат“ Ричард Крофтс
14.30 – 15.30 Коктейл
15.30 – 16.00 Предизвикателствата пред проекта „Изграждане на нов комбиниран (пътен/железопътен) мост над р. Дунав при градовете Видин –
                     Калафат”
                     Лектор: ръководителят на ЗИУП Дунав мост 2 Симеон Евтимов
16.00 – 16.30 Секторна оперативна програма транспорт – европейските проекти на България за периода 2007 – 2013 година
                     Лектор: заместник-министърът на транспорта Весела Господинова
16.30 Закриване на семинара

15.11.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени