Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и
Във  Велико Търново павилион под възбрана от съдия-изпълнител се превръща в жилищна сграда

    7 уволнени от хлебозавода спечелиха дело във ВАС, но не могат да си вземат обезщетенията
    СЪДИЯ-ИЗПЪЛНИТЕЛ Е НАЛОЖИЛ ВЪЗБРАНА ВЪРХУ ИМОТ, НО ВЪПРЕКИ ТОВА ОБЕКТЪТ Е СЪБОРЕН И ВЪРХУ НЕГО СЕ ПРАВИ ОГРОМНА ЖИЛИЩНА СГРАДА, алармираха на специална пресконференция вчера Цветанка Брусева и Тодор Попов. Възбраната е наложена по тяхно настояване, след като заедно с още няколко работници двамата печелят дело във Върховния административен съд срещу фирмата за неправомерно уволнение. Независимо от това, че ги възстановяват на работа, и досега те не са си получили обезщетенията за незаконния акт. Според Брусева и Попов 7 души имат да прибират от хлебозавода между 500 и 2000 лв.
    Съгласно обявление N 145/2004 съдия-изпълнител при Районен съд – В. Търново, Ралица Касабова обявява на интересуващите се, че от 27.06.2005 до 27.07.2005 г. при начална цена от 45 хил. лв. се продава павилион с площ 440 кв. метра заедно със земята под него. Това става, след като бившите работници на “Хлебопроизводство и сладкарство” вадят изпълнителен лист. „Съгласно закона трябваше да посочим начина, по който искаме да си получим парите. Проверихме, че банковите сметки на фирмата са източени, и се отказахме да ги запорираме. Тогава видяхме този обект и поискахме вещо лице да го оцени. Тогава той бе поставен под възбрана, но се оказа, че въпреки това павилионът е съборен и върху него се строи”, коментира г-жа Брусева. През 2001 г. тя е освободена от работа заедно с шестима нейни колеги, но е възстановена отново от съда през 2004 година.
    ОТ НАСТОЯЩОТО РЪКОВОДСТВО НА ВЕЛИКОТЪРНОВСКИЯ ХЛЕБОЗАВОД КОНТРИРАХА, ЧЕ ПАВИЛИОНЪТ НЕ МОЖЕ ДА СЕ ПОСТАВЯ ПОД ВЪЗБРАНА, тъй като е вписан като задължение на “Хлебопроизводство и сладкарство”, след като имотът е апортиран, което е станало на 15.09.2003 г. или година, преди да се извади изпълнителният лист.
Независимо от обстоятелствата, че в службата по вписванията е отразено, че “Велттед инвест” е собственик на горепосочения имот, дружеството не е уведомявано за действията на съдия-изпълнителя, се казва в жалба до Великотърновския окръжен съд на “Велттед инвест”, представлявано от Здравка Атанасова.
    ВПИСВАНЕТО НА ИЗВЛЕЧЕНИЕТО ОТ ДРУЖЕСТВЕНИЯ ДОГОВОР НА “ВЕЛТТЕД ИНВЕСТ” – ГАБРОВО, Е ИЗВЪРШЕНО В ПРОТИВОРЕЧИЕ НА ПРАВИЛНИКА ЗА ВПИСВАНИЯТА БЕЗ НОТАРИАЛНА ЗАВЕРКА, пък се казва в контражалба до окръжния съд на Цветанка Брусева, изготвена от адвоката й Пламен Кирилов. Според него, след като дружественият договор на ООД не се сключва в нотариална форма, би следвало поне да е с нотариална заверка на подписите, която в случая липсвала и това правело вписването нищожно. Той настоява съдът да изиска информация от данъчното дали има декларирани към датата на възбраната касови апарати и търговски обект на името на “Хлебопроизводство и сладкарство” или “Велттед инвест”. Така всъщност ще се установи кой владее възбранения имот. По неофициална информация на жалбоподателите това правят едни и същи хора, които са свързани с двете фирми.
    БИВШИТЕ РАБОТНИЦИ СА ДЕПОЗИРАЛИ И МОЛБА ДО ОКРЪЖНИЯ СЪД ЗА СЪБАРЯНЕ НА АПОРТА. Те са и сред 14-те човека, които претендират за обезщетение с дялове от компанията, до преди 4 години собственост на община Велико Търново. Според тях при продажбата те са имали право на акции, но по вина на надзорния съвет за приватизация, въпреки решението на общинския съвет, не са получили нищо.
“Пускахме жалби до шефа на общинската агенция за приватизация инж. Васил Байнов, но той ни отговаряше уклончиво. Алармирахме и комисията антикорупция на Ангел Великов, но и от там нищо”, бе казано още на брифинга.
                                                                                                                                                                                                                                                                    В-к "Борба"
18.11.2005 г.

Copyright © 1993 - 2005  ИРИС в
Всички права запазени