1267и
И
Порталът на Вашия успех !
ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
15.10.2014 г.и
Междуведомственият технически експертен съвет към  МИП и МРР проведе първото си заседание днес

    Междуведомственият технически експертен съвет към Министерството на инвестиционното проектиране (МИП) и Министерството на регионалното
     развитие (МРР) проведе първото си заседание днес.. Председател на Съвета е заместник-министърът на инвестиционното проектиране архитект Георги Савов, а постоянни членове са началникът на Дирекцията за национален строителен контрол (ДНСК) инженер Милка Гечева, експерти от МРР и МИП.

и

и
    Членовете на съвета ще разглеждат и подготвят отговори на запитвания на граждани, на различни институции, организации и представители на бизнеса, свързани с прилагането на правилата и нормите в строително – инвестиционния процес. Експертите ще изготвят и предложения към министъра на регионалното развитие и министъра на инвестиционното проектиране относно промени, корекции и допълнения на действащите норми, издавани от МРР и МИП. Ще бъдат разглеждани и евентуални изменения на Закона за устройство на територията (ЗУТ) и други закони, регулиращи строително – инвестиционния процес. Целта на работата на съвета е да се улесни прилагането на нормативната база в този процес и да се създадат условия за единно прилагане на действащите правила и норми, издавани от министъра на регионалното развитие и на инвестиционното проектиране.
    По време на първото си заседание участниците се обединиха около идеята за създаване на единен публичен регистър. Той ще предоставя на гражданите и институциите отговори и предложения, свързани с прилагането на правилата и нормите в строително – инвестиционния процес.
    На следващото заседание на Междуведомствения технически експертен съвет ще бъдат обсъдени предложенията за изменения и допълнения в  Наредба № 4 за обхвата и съдържанието на инвестиционните проекти. Промените в Наредба № 4 въвеждат ясни регламенти, които  ще облекчат инвестиционния процес както за проектантите и инвеститорите, така и за възложителите.
 
 

Copyright © 1993 - 2014  От ВАС за ВАС