![]() |
|
|
|
|
и21.10.2010
г.и
|
Премиерът Бойко Борисов проведе днес телефонен разговор с руския си колега Владимир Путин Министър-председателят Бойко Борисов проведе телефонен разговор с руския си колега Владимир Путин. Двамата обсъдиха бъдещото развитие на газопровода „Южен поток” и в частност – изпълнението на междуправителственото споразумение по проекта. Бойко Борисов и Владимир Путин постигнаха договорка в срок до 15 ноември т.г. да бъде създадено руско-българско смесено дружество, което ще се заеме с разработката на техническо-икономическата обосновка на българския участък на газопровода.
В хода на разговора Владимир Путин изрази готовност доставката на елементи за замяна на части от защитната система на шести блок от АЕЦ „Козлодуй” да се осъществи в най-кратки срокове и те да пристигнат в България със самолет, за да може плановият ремонт на централата да завърши в срок. Двамата министър-председатели обсъдиха и хода на изпълнението на споразуменията, свързани с изграждането на АЕЦ „Белене”. Беше е обсъден и въпросът за привличане към проекта на компании от трети страни, които са най-компетентни в сферата на атомната енергетика в света.
Бойко Борисов и Владимир Путин постигнаха договорка да продължат и в бъдеще активните разговори по партньорските проекти. Двамата дискутираха и въпроси от двустранното търговско-икономическо сътрудничество.
Copyright © 1993 - 2010 От ВАС за ВАС