и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
03.10.2007 г.и
Природният газ поскъпва с 9,2%

    Държавната комисия за енергийно и водно регулиране реши на закрито заседание природният газ да поскъпне с 9,2 % от 1 октомври 2007 г. След увеличението 1000 кубически метра газ ще могат да се продават на максимална цена от 349 лева без ДДС. По своя преценка газовите дружества ще могат да продават природния газ на по-ниски от утвърдените цени.
    Експерти на енергийната комисията извършват икономически анализи за влиянието на новите цени на синьото гориво върху дейността на топлофикационните дружества, ползващи природен газ, съобщи BulgarianPost.
    Министърът на икономиката и енергетиката Петър Димитров вече посочи, че се обмисля държавата да се откаже от дивидента, който получава от Булгаргаз, за да може дружеството да продава на по-ниски цени.
    През месец септември от Булгаргаз поискаха близо 11 процента повишение на цената на природния газ от 1 октомври. Предложената цена от дружеството беше 353 лева и 98 стотинки без ДДС за 1000 кубични метра.
    Увеличението от 34 лева и 46 стотинки се налага поради продължаващия за пети пореден месец ръст на цените на мазута и газьола на международните пазари, което води до увеличение на цената на природния газ в цяла Европа, беше посочено в съобщение на компанията. ДКЕВР взе решение поскъпването да бъде с 9,2% вместо с исканите от Булгаргаз 11%.
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС