и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
17.10.2007 г.и
България е на 7-о място по обем на привлечени инвестиции от 141 държави

    България се нарежда на седмо място сред 141 държави по обем на привлечени инвестиции като съотношение към БВП през 2006 г. , които са на стойност 5,172 млрд. долара. Привлечените инвестиции в страната от 1990 г. до 2006 г. са на стойност 20,7 млрд. долара.
    Това съобщи председателят на Конфедерацията на работодателите и индустриалците в Българи Иво Прокопиев, който представи в пресклуба на БТА годишния световен доклад за инвестициите на Конференцията на ООН за търговия и развитие. Преди България е Люксембург, Хонг Конг, Суринам, Исландия, Сингапур и Малта, пише news.expert.bg. Сред страните от ЕС България се нарежда на трето място, а в Източна Европа - на първо място преди безспорния отличник в реформите Естония, каза Прокопиев.
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС