и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
15.10.2007 г.и
Транспортните министри на България, Албания и Македония дискутираха изграждането на коридор № 8

    Транспортните министри на България, Македония и Албания дискутираха параметрите по изграждането на коридор № 8. Това стана по време на срещата на министрите на транспорта на страните членки на Централната европейска инициатива. Форумът се провежда в комплекс “слънчев ден”, край Варна.
    Транспортен коридор №8, започва от италианските пристанища Бари/Бриндизи и преминава през албанските Дурас/Вльора, през Тирана, Скопие и София, за да завърши във Варна и Бургас.
    На българска територия дължината на пътната част на коридор 8 е 631 км, изградената железопътна част е 747 км. Единственият неизграден български участък по коридора е железопътната линия от гара Гюешево до българо-македонската граница. Досега този коридор беше подценяван и не беше в приоритетите на европейската комисия. Развитието му е особено труден и скъп проект и се нуждаем от пълната подкрепа на ЕС, подчертаха представителите на страните, през които минава коридора. ЦЕИ обръща голямо внимание на коридор № 8, тъй като през последните 2 години сме съфинансирали три проучвания за него, посочи генералният директор на ЦЕИ Хералд Крейд. / Днес+
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС