|
|
|
Карлово прие предложението за еднократно депониране на 80 000 тона от софийските отпадъци Общинският съвет на Карлово прие предложението на правителството за еднократно депониране на 80 000 тона от софийските отпадъци в депото за твърди битови отпадъци край града. Гласуването премина на фона на протести пред сградата на община Карлово.
Депонирането на решеното количество от 80 000 тона битови отпадъци обаче, трябва да започне след решение на Столичния общински съвет и след като правителството на Република България приведе целево като капиталови разходи в бюджета на община Карлово за тази година 17 млн. лева.
А местният парламент в Карлово, гласувайки предложението на премиера Станишев, определи работна група в широк състав за ежедневен контрол на депото за битови отпадъци край Карлово, ако се реализира депонирането на 80 000 тона софийски боклук. Срокът за действие на работната група ще бъде срокът за депониране на отпадъците, който ще бъде около 4 до 6 месеца.
С тези 17 милиона лева за едва 80 000 тона, премиерът само ни разваля преговорите, защото с тези космически суми, които дава за няма една пета от балите, ние след това как ще преговаряме. Ние трябва после за стотици милиони да разговаряме, каза кметът по повод на решението на Общинския съвет на Карлово да приеме 80 000 тона от столичния боклук срещу 17 милиона лева.24.10.2006 г.