и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и02.09.2010 г.и
Премиерът Бойко Борисов се срещна с Недим Генджев и Мустафа Хаджи

    Министър-председателят Бойко Борисов се срещна днес с председателя на Висшия мюсюлмански духовен съвет Недим Генджев и бившия главен мюфтия на мюсюлманите в България Мустафа Алиш Хаджи. Повод за срещата беше породилото се напрежение в мюсюлманската общност след влязлото на 12 май в сила решение на Софийския апелативен съд, потвърдено от Върховния касационен съд. С него решенията на Националната мюсюлманска конференция от 2008 г. бяха прогласени за нищожни, а вписването на  Мустафа Алиш Хаджи като главен мюфтия и представител на Мюсюлманското изповедание – заличено.
    По време на разговора двете страни изказаха искрената си благодарност към   премиера Борисов за възможността за лична среща и представиха пред него  позициите си по казуса. Беше обсъдена възможността за организиране на нова и легитимна Национална мюсюлманска конференция.
    „Държавата не може и няма да се намесва в работата на съдебната система, нито ще взема страна по казуса”, заяви министър-председателят. Според него е важно да се намери по-бързо разрешаване на въпроса, с оглед гарантиране спокойствието и правата на българските граждани.
    „Конфронтацията не е полезна за никого. Надявам се и двете страни да направят своите отстъпки в името на едно бъдещо обединение”, допълни Бойко Борисов.
 


Copyright © 1993 - 2010  От ВАС за ВАС