и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
7.08.2007 г.и
Параходство БМФ ще продава на търг активи и ще разменя имоти с НАП

    Параходство Български морски флот (БМФ) получи разрешение от Министерството на транспорта да продаде на търг с тайно наддаване три недвижими имота, два моторни кораба и над 1 500 товарни контейнера, съобщи Българска фондова борса – София.
    Имотите включват клуб със застроена площ от 250,10 кв. м (заедно с 3,13 % идеални части от общите части на сградата и толкова части от правото на строеж върху дворното място), общежитие с разгъната застроена площ от 602 кв. м. (заедно с 23,59 % идеални части от общите части на сградата и толкова части от правото на строеж върху дворното място) и банков офис с площ от 432,50 кв. м. (заедно с 14,06 % идеални части от общите части на сградата и толкова идеални части от правото на строеж върху дворното място).
    На таен търг ще се продават и двата моторни кораба „Созопол“ и „Чумерна“, както и 1 574 броя двадесетфутови и четиридесетфутови стандартни контейнера, марка NMBU.
    Също така днес БФБ - София съобщи, че транспортното министерство е дало разрешение на Параходство БМФ да сключи договор за замяна с Национална агенция за приходите. Според договора Параходство БМФ се задължава да прехвърли собствеността на двуетажна сграда със застроена площ от 1 577 кв. м., разгъната площ 3 154 кв. м., находяща се във Варна, бул. “Осми Приморски полк” №128.
    Срещу това дружеството ще придобие имоти във Варна, собственост на НАП, с обща площ от 780 кв. м, заедно с изградените върху тях постройки, които са с обща застроена площ от над 500 кв. м.
    Началната цена на активите, които ще се предлагат на търг с тайно наддаване, както и на тези, обект на договора за замяна, ще бъдат определена от независим оценител, се казва още в съобщението.
    В началото на месеца стана ясно, че трима кандидати са заявили интерес за участие в приватизацията на параходството./ Днес+
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС