|
|
|
Пречиствателни станции за 3 свинекомплексa в Общинския план за развитие на Сливо поле, Русенско Изграждане на пречиствателни станции за свинекомплексите, находящи се на територията на община Сливо поле, предвижда Общинския план за развитие през 2008 година. Става въпрос за този в Бръшлян, Юделник и Голямо Враново.
Решаването на този екологичен проблем е приоритетна задача в региона. Както е известно Русенска област е сред най-големите свиневъдни райони в страната. Близо 10 % от поголовието на този вид животни се отглежда в региона т. е. 110 000 броя. Свинекомплексът в Бършлян поддържа между 12 и 15 000 свине, докато в Голямо Враново и Николово в различните периоди броят им варира между 20 - 25 000.
Свинекомплексът в Бършлян е собственост на "Бони оборот". Фирмата притежава и русенския месокомбинат, който се използва преимуществено като "хладилник" за вносно и собствено месо.
ruseinfo
28.08.2006 г.