и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
23.07.2007 г.и
Разрешиха търговията чрез интернет с авансово плащане

    Депутатите отвързаха ръцете на търговците в интернет. При покупка от електронни магазини авансовото плащане ще е възможно при изрично съгласие на потребителя. Това гласят промени в Закона за защита на потребителите, приети от парламентарната икономическа комисия. Ако си поръчаш нещо по интернет, означава, че даваш изрично съгласие за авансово плащане, каза председателят на комисията Йордан Цонев.
    Търговецът в интернет не може да приеме плащане до 7 дни, след като стоката е доставена, гласят сегашните текстове от Закона за защита на потребителите, уточнява pressboard.info. Наред с това електронните магазини нямат право да взимат лични данни за купувача.
    Затова има реална опасност хората да поръчват по интернет, да ползват стоките, а после да не платят, опасяваха се собствениците на електронни магазини. В България има 300-400 електронни магазина, сочат данни на Българската асоциация за електронна търговия (БАЕТ).
    Техника, книги и подаръци най-често се купуват онлайн. Годишните продажби на техника през мрежата в страната са за 20 млн. лв., а на книги - за около 1 млн. лева. Въпреки ширещото се пиратство българите пазаруват и много филми през мрежата. Голямо е търсенето и на луксозни стоки за подаръци.
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС