1267и
И
Порталът на Вашия успех !
ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
9и9
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
21.06.2016 г.и
Чехия показва върхови иновации като  страна партньор на Международния технически панаир

    Бизнес лидерът на Централна Европа – Чехия, е страна партньор на  72-ия Международен технически панаир.  Иновации от областта на енергетиката, строителното и транспортното машиностроене, добивната промишленост и други отрасли ще бъдат показани в нейната официална експозиция  на деловия форум, който ще се проведе от 26 септември до 1 октомври 2016 г.  в Международен панаир Пловдив.
    Икономиката на Чехия постигна ръст от 4.3%  на брутния вътрешен продукт през миналата година, което я постави на първо място в региона. Анализатори отбелязват като плюс стабилното вътрешно търсене, включително на инвестиционни стоки и технологии.
    Поканихме Чехия за страна партньор на ЕСЕН 2016, защото има голям интерес от страна на чешкия бизнес към България и големи възможности за съвместна работа с наши фирми, каза д-р Иван Соколов, председател на Съвета на директорите на Международен панаир Пловдив.  България тръгва нагоре, затова интересът към нея се повишава, поясни Мартина Парикова, директор на софийското представителството на „Чехтрейд“,  по време на предишното издание на Международния технически панаир. Според нея фирми от двете страни могат да създават смесени предприятия и да излязат на трети пазари. Търговският оборот между България и Чехия възлиза на един милиард евро и има потенциал да расте, твърдят експерти.

9и9

9и9
    Над 40 чешки компании се представиха на Есенния панаир миналата година, когато бе отбелязан рекорд. Очаква се сега броят им да бъде по-голям.
    Това е второто участие на Чешката република като страна партньор на Международния технически панаир след дебюта през 2004 година. В програмата за почетното гостуване са включени делови прояви за бизнеса от различни области, както и културни събития.
    Освен експозицията на Чехия, в рамките на най-престижната технологична среща на Балканите ще има десет специализирани международни изложби:  „Акватех“ - за технологии и управление на водите, „Аутотех“ - за транспорт и автосервизно оборудване, „Елтех“ - за електроника и електротехника, „Енеко“ - за енергетика и екология, „Инфотех“ - за информационни технологии, „Интермин експо“ - за минната индустрия,„Машиностроене“, „Стройтех“, „Химия“ и „Автосвят.
    Те предоставят ефективна платформа за представяне на производители и търговци от близо деветдесет бранша. Очаква се броят на посетителите от България и Европа да достигне 40 000.

Copyright © 1993 - 2016  От ВАС за ВАС