И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и08.06.2011 г.и
Областният управител апелира за експертно решение на проблема на консервирания сондаж

    Ликвидирана беше втората авария на консервирания сондаж в землището на Кнежа. Вчера след получения сигнал комисия, назначена от областния управител посети на място аварията. Специалисти от “Проучване и добив на нефт и газ” АД са предприели необходимите действия и са спрели теча.
    За трайното консервиране на авариралия сондаж Р-17 и с оглед недопускане на нови аварии, областният управител Иван Новкиришки  изпрати писмо до “Проучване и добив на нефт и газ” АД , с молба в срок до 10 юни, т.г. да  бъде предоставено  експертно предложение за  необходимите  строително-монтажни работи за трайно обезопасяване на сондажа. Средствата за аварийно-възстановителните работи ще бъдат осигурени от Междуведомствената комисия за възстановяване и подпомагане към Министерски съвет. За възникналата аварийна ситуация, предизвикана от изтичане на газ и нефт от непредоставен за ползване сондаж в Община Кнежа, е известен и министърът на икономиката, енергетиката и туризма Трайчо Трайков. Областният управител апелира за спешно решение на възникналия в проблем, както и предприемане на действия за недопускане в бъдеще на подобни аварийни ситуации.
 
 

Copyright © 1993 - 2011  От ВАС за ВАС