И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и02.06.2011 г.и
Председателят на НС Цецка Цачева, вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков
и министър Росен Плевнелиев ще дадат старт на рехабилитацията на пътя “Плевен-Ловеч”

    Председателят на Народното събрание Цецка Цачева, вицепремиерът и министър на финансите Симеон Дянков и министърът на регионалното развитие и благоустройството Росен Плевнелиев ще дадат утре, 3 юни т.г. (петък), официален старт на рехабилитацията на път II-35 “Плевен-Ловеч”.
    Церемонията ще се състои от 14.30 ч. на км 8+320 в гр. Плевен на кръстовището до Басейнова дирекция.
    Пътният участък е с дължина 10.106 км и е на обща стойност 9 788 245 лв. Проектът се финансира от Европейския фонд за регионално развитие чрез Оперативна програма “Регионално развитие” 2007-2013 г.
    Изпълнител на проекта е “Пътинженеринг - М” АД. Строителният надзор ще се изпълнява от “Трансконсулт-БГ” ООД.
    Очаква се строително-монтажните работи да приключат през пролетта на 2012 г.
    С рехабилитацията на пътя ще се подобри местната и регионална достъпност, ще се стимулира стопанската активност на населението в региона и ще се създадат благоприятни условия за икономическа и търговска дейност.
    Републикански път II-35 е най-важната връзка на областен център Плевен с област Ловеч и Южна България. Той е част от направлението Никопол – Плевен – Троян - Южна България и посредством изграждащия се фериботен комплекс ”Никопол – Турну Мъгуреле” е част от връзката на България с Румъния. Пътят осъществява и връзката на гр. Плевен с автомагистрала ”Хемус”.
 
 

Copyright © 1993 - 2011  От ВАС за ВАС