и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и30.06.2008 г.и
Холандци инвестират 36 000 000 евро в мол в Благоевград

    Частната холандска компания Redstone, специализирана в сферата на недвижимите имоти, планира да инвестира 36 000 000 евро в изграждането на търговски център от типа мол в Благоевград, съобщиха от компанията.
    Молът ще бъде построен до съществуващите вече магазини от веригите Mr. Bricolage и Техномаркет Европа и в непосредствена близост до международния път София-Кулата.
    Разгънатата застроена площ на проекта се очаква да достигне 48 000 кв. м, като търговската площ ще възлезе на 20 000 кв. м, а паркинг зоната ще разполага с около 600 паркоместа.
    От Redstone очакват молът да отвори врати в началото на 2011 г., а основните наематели в него да бъдат елитни международни и местни марки.
В момента тече избор на изпълнител на строителството. Проектант е Peleg Architects, а за България е Артек (арх. Константин Антонов). Консултант и агент по отдаването под наем e Фортън Интернешънъл.
    Redstone инвестира в България, Украйна и Русия, като изгражда и управлява жилищни и търговски имоти с общ обем над 1 млн. кв. м. От 1994 г. председател на съвета на директорите на Redstone е Шалом Шпилман, който е основател на ПОК Доверие, TBI Credit, TBI Asset Management, TBI Credit, се казва в съобщението на компанията.
    Миналата година в Благоевград бе открит търговски център от типа мол на бул. Тодор Александров.
    Проектът на Redstone е поредният, насочен към изграждане на мол в регионален център на страната извън столицата и големите градове. Стана ясно също, че британският фонд ECDC ще инвестира съвместно с българската Пропърти Кепитъл Груп 32 000 000 евро в мол в Сливен./ инт
 

Copyright © 1993 - 2008  От ВАС за ВАС