и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и13.06.2008 г.и
Соларни панели може да намаляват разхода на гориво в модели на BMW

    Бъдещите модели на германския автомобилен производител BMW може да имат соларни панели, поставени на покрива с цел съкращаване на разхода на гориво и намаляване за замърсяващите вещества, предаде ДПА, цитирана от БТА.
    Слънчевата енергия би могла да се използва за допълванe на акумулатора на автомобила или за предварително затопляне на течности в двигателя, за да може студените стартове на мотора да износват по-малко механичните части, както и за да се намали разхода на гориво.
    Соларните панели бяха показани при дизеловия хибрид BMW X5 на Женевското автомобилно изложение по-рано тази година, но от централата на компанията в Мюнхен не уточниха кога ще бъдат готови за колите, произвеждани в момента.
 

Copyright © 1993 - 2008  От ВАС за ВАС