и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
27.06.2007 г.и
Саниране на детските площадки в община Видин

    По разпореждане на кмета на община Видин д-р Иван Ценов всичките 72 детски площадки в града ще бъдат санирани през това лято. Направен е оглед и са започнали ремонтните дейности  на първата грлупа от 18 площадки, това съобщи зам.-кметът по строителството към Общината инж. Олег Джоканов. Той направи оглед на детската площадка до Спортна зала „Фестивална”.
    „И тук за съжаление сме свидетели на вандалски прояви – счупени пейки, повредени люлки,  разхвърляни боклуци около и във детския кът. Общината ще изпълни своите ангажименти и ще поправи нанесените щети. За съжаление  вандалските прояви не спират. И така се затваряме в омагьосан кръг.” – коментира на място инж. Джоканов.
    Ремонтите ще продължат до края на лятото. Основно ще се пребоядисват конструкциите, ще се подменят повредените дървени и метални части, ще се насипват пясъчниците. Ще бъдат поставени и  нови модули. Цялостното саниране на детските площадки е заложено в социалната програма на Община Видин за благоустрояване на жилищните квартали.
    Детските площадки, които са на реституирани терени, ще бъдат преместени. За четири такива обекта съобщи инж. Джоканов -  в квартал “Звездите”, жк “Панония”, пред бл. „Марица” и в жк. ”Селището”. Ще бъдат запазени всички детски съоръжения, като ще се монтират и нови.
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС