|
|
|
Готово е предложението за ремонт на русенските училища и детски градини Изготвено е и проектопредложението за текущите ремонти в учебните заведения и детските градини. То ще бъде гласувано от общинските съветници на предстоящата общинска сесия в края на този месец.
Тази година Министерството на образованието и науката ще разпредели 250 милиона лева за текущи ремонти в училищата и детските градини в цялата страна. Част от предвидените средства ще постъпят и в Русе за подпомагане на ремонтните дейности на територията на общината.
Освен тези средства, 74-те детски градини, училища и извънучилищни звена в общината са заделили от собствените си бюджети за текущи ремонти общата сума от 375 хиляди лева.
ruseinfo
07.06.2006 г.