Назад към първата страница Новини
От ВАС за ВАС  - НОВИНИ
и
Плевен ще има модерен туристически информационен център

    За празниците в Плевен се очаква да дойдат делегации от почти всички побратимени с Плевен градове от Европа и света. Участието си в празничните инициативи са потвърдили от Шарлотсвил, САЩ, като делегацията този път ще води новият кмет на приятелския на Плевен американски град. Ще имаме гости и от Битоля и Кавадарци - Македония, както и от Ростов на Дон. Очаква се в Плевен да посрещнем гости от Италия и от Москва. Официално са поканени посланици, министри, общественици.
    Един от акцентите на инициативите, свързани с Празника на Плевен, ще е официалното откриване на Общинския туристически информационен център, който ще бъде разположен в сградата на библиотеката. На откриването ще присъстват и гостите от Шарлотсвил. Ще припомним, че Община Плевен работи с американските си партньори повече от две години по проекти, свързани с развитието на туризма.
    Преди повече от месец на свое заседание Консултативният съвет по туризъм в Община Плевен разгледа стъпките от последната фаза на проекта за създаване на такъв център. Всъщност по проекта плевенският екип работи отдавна. Преди месец обаче беше уточнено, че той ще се намира в сградата на библиотеката. Членовете на Консултативния съвет по туризма са автори на концепцията за организацията на работа на туристическия център, а в бюджет 2006 беше заложено в центъра да бъдат назначени четирима служители. Общината осигури необходимото техническо оборудване, издръжката на туристическия център ще бъде също от общинския бюджет.
    Новият туристически информационен център ще предлага на гостите на Плевен пълна информация за всичко, към което те проявяват интерес, на едно място - цени, работно време, предлагани услуги и други. Тоест в нашия град вече ще се работи така, както са организирани нещата в сферата на туризма в други градове на страната, където успешно работят подобни центрове. Така е организирана и дейността в този сектор и в чужбина.

12.05.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени