Назад към първата страница Новини
От ВАС за ВАС  - НОВИНИ
и
Пето за деня земетресение бе регистрирано на територията на страната

    Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН съобщиха, че днес в 14.26 часа и в 14.27 часа българско време са регистрирани два последователни труса.
    Те са с епицентър на около 230 км. в източна посока от гр. София, на територията на страната. По предварителни данни земетресението в 14 часа и 26 минути е с магнитуд 2.7, а в 14 часа и 27 минути - с магнитуд 3.0 по скалата на Рихтер. Трусовете са усетени на територията на гр. Кермен, общ. Сливен.
    По-рано днес в 12 часа и 31 минути българско време бе регистрирано земетресение с епицентър на около 230 км. в източна посока от гр. София, на територията на страната.
    По предварителни данни земетресението е с магнитуд 3.3 по скалата на Рихтер и е усетено на територията на община Нова Загора и гр. Кермен, общ. Сливен, обл. Сливен. Няма данни за жертви и нанесени материални щети.
    Това бе третият трус, усетен на територията на страната ни в рамките на днешния ден.
    Сутринта бе съобщено за още две земетресения, съответно с магнитуд 4.2 по Рихтер, регистрирано в 10.02 ч. българско време и 30 минути по-късно 3.7 по Рихтер.  Епицентърът на първото е бил на около 240 км. южно от гр. София, извън територията на страната. По предварителни данни земетресението е усетено слабо в района на Гоце Делчев, обл. Благоевград.
    Епицентърът на второто земетресение е на около 55 км. в северозападна посока от гр. София, на територията на страната. Трусът е усетен слабо на ГКПП “Калотина”.
    Няма данни за жертви и нанесени материални щети и при трите земетресения, съобщават от министерството по бедствията и авариите.
Няма връзка между трите сеизмични огнища, предизвикали днешните земетресения в страната, коментираха от Сеизмологичния център към Геофизичния институт на БАН. Огнищата са с епицентър Солун, Калотина–Пирот и Ямболско.
Земните трусове, които бяха предизвикани от различни епицентрове, нямат връзка помежду си, категорични са учените на БАН.
                                                                                                                                                                                                                                                                        News.bg
10.05.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени