|
|
|
Очаква се засилено предлагане на жилища Предлагането на недвижими имоти ще нараства през следващите години, прогнозираха брокери вчера. Причините са основно две - най-заможните българи вече разполагат с апартаменти, а новото строителство през последните години бележи своеобразен бум.
Тенденцията да се купува на всяка цена е спряла и вече има известно задържане на продажбите в някои сектори. Днес покупки правят зараждащата се средна класа, българите от чужбина, чужди инвеститори с интерес към промишлени и административни офиси.
Пазарът все още е неясен и силно сегментиран, като всеки регион има специфика в търсенето и предлагането. Ако за София 450-550 евро на кв. м за ново строителство стават мечта, то в Пазарджик това е цената на предлаганите жилища в центъра. На голямо търсене на имоти се радват основно най-северните части на Черноморието, Южното крайбрежие и планинските курорти.22.05.2005 г.