![]() |
|
|
|
|
и06.04.2009
г.и
|
Средният бизнес няма бъдеще в България Не виждам как средният бизнес може да има бъдеще в България. Това каза в Бургас Евгения Попеску, почетен консул на Румъния в страната и бизнес-дама. Средният бизнес се убива с ДДС. Данъкът се връща едва след 5 месеца, като най-често преди крайния срок започва ревизия и чакаш за ДДС още 3 месеца, каза още тя.
Попеску заяви още, че бургаските депутати не могли да съберат 20 млн. лева за да се направят "детелината" на площад "Трапезица". Надлезът ще рухне и ще се блокира движението.
Замислям след време да се завърна в Румъния. Няма бъдеще тук - каза още Попеску. Според нея, министърът на транспорта нищо не е направил за 4 години. Държат затворени милиони, за да плащат заплатите на железничарите, за да не излязат на улицата и да свалят правителството, подчерта почетният консул на Румъния.
Попеску каза още, че досега само в данъчната система са направени реформи. / Днес+
Copyright © 1993 - 2009 От ВАС за ВАС