и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и12111.04.2008 г.и
Каскада "Горна Арда" е необходима на България

    Каскада "Горна Арда" е необходима на България и тя ще се изгражда, заяви в Кърджали министърът на регионалното развитие и благоустройството Асен Гагаузов.
    По думите му на този етап правителството иска строителството да се възложи чрез търг, а не да се даде на турския "Джейлан холдинг" в разрез със законовите процедури.
    След като Националната електрическа компания и в по-малка степен "Джейлан холдинг" са вложили в началния етап определени средства, нормално е обектът да бъде завършен, добави Гагаузов.
    По време на визитата на турския министър-председател Реджеб Ердоган в София премиерът Сергей Станишев е настоял пред госта си да бъде прекратен съдебният спор между НЕК и холдинга и да бъдат предоговорени условията за изграждането на хидроенергийната каскада, каза в Кърджали зам.-министърът на икономиката и енергетиката Йордан Димов.
    Заради непосилния износна ток страната ни се нуждае от нови мощности и затова "Горна Арда" в определени моменти ще заеме своето място, допълни Димов. / инт

Copyright © 1993 - 2008  От ВАС за ВАС