1267и
И
Порталът на Вашия успех !
ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
12.03.2015 г.и
С 300 млн. евро от ОПОС 2014-202 г. ще бъдат финансирани ранни проекти в отрасъл ВиК

    Водят се разговори за осигуряване на възможност за финансиране на ранни проекти в отрасъл ВиК за следващите две години, обяви заместник-министърът на регионалното развитие и благоустройството Николай Нанков при откриването на конференцията “БУЛАКВА 2015– Енергийна ефективност в отрасъл ВиК“. С тях ще бъдат финансирани интервенции в отрасъл ВиК до разработването на прединвестиционни проучвания. В момента се подготвят техническите задания за избор на изпълнители на тези проучвания за областите с консолидиран ВиК оператор, уточни той.

и

и
    Заместник-министърът обърна внимание, че 2015 г. е ключова за дългосрочното развитие на отрасъла. Предизвикателствата са свързани с продължаване на реформата, която ще доведе до изпълнението на инфраструктурни проекти. Чрез тях трябва да се изпълнят европейските критерии и директиви, свързани с качеството и необходимото количество вода при поносима цена на услугата, обясни Николай Нанков. Целите на реформата са насочени още към постигане на енергийна ефективност и ефикасност в отрасъла, намаляване на загубите и достигане на европейските критерии за пречистване отпадъчни води, каза още той.
Изключително важно е изпълнението на комплекс от мерки за повишаване на ефективността в отрасъла на всички нива – от планирането и проектирането, през строителния процес и последващата експлоатация и поддръжка на системите, подчерта заместник-министърът. Прилагането на иновативни решения за енергийна ефективност ще спомогне за оптимизирането на процесите, за намаляване на разходите, за повишаване на качеството на инвестициите и в борбата срещу глобалното затопляне и промените в климата, каза допълни той.

Copyright © 1993 - 2015  От ВАС за ВАС