Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и
След топенето на снега къщите на три села в плевенско може да се напълнят с вода

    Къщите на три села в областта има вероятност след топенето на снега да бъдат наводнени от високи подпочвени води. След снеготопенето водата се събира в горния пласт на земята и просмуква в сутерените на къщите, каза директорът на дирекция "Гражданска защита" инж. Георги Линков.
    Той поясни, че заплашените от наводнение села са Аспарухово, Гривица и Милковица. Тези населени места са без канализация и заради това подпочвената вода нахлува при продължителните валежи или снеготопене в домовете им, допълни още инж. Линков.
    Много пъти сме разговаряли с кметовете на населените места и те трябва да кандидатстват по проект, за да се отпуснат средства и да се изгради канализационна система в тях, допълни инж. Линков.

02.03.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени