и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и25.02.2009 г.и
България и Румъния се споразумяха за изграждане на газопровод

    България и Румъния започват съвместно прединвестиционно проучване за изграждане на междусистемна връзка за пренос на природен газ в участъка Русе – Гюргево.
    Двете страни ще анализират възможността за използване на частично финансиране от Европейските фондове за изграждане на връзката.
Това бе обсъдено на среща между ръководствата на „Булгартрансгаз” ЕАД, дъщерно дружество на „Български Енергиен Холдинг” ЕАД и „Трансгаз”, Румъния, която се проведе в София на 18-19 февруари 2009 г., съобщиха от „БЕХ” ЕАД.
    Основни теми в разговорите между преносните газови оператори бяха сигурността на снабдяването и осигуряване на междусистемни връзки за пренос на природен газ между българската и румънската преносни системи.
    Двете страни обсъдиха изграждането на газопровод, свързващ двете газпроводни системи в района Русе – Гюргево, както и проучване на възможността за връзка в района на Исакча и Негру Вода.
    Предстои да се съгласува техническо решение за създаване на възможност за реверсиране на потока на газоизмервателна станция Исакча.
В бъдеще страните ще анализират възможността за допълнителни междусистемни връзки между румънската и българската газотранспортни системи, посочва се в съобщението./ Днес+
 
 

Copyright © 1993 - 2009  От ВАС за ВАС