и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и05.02.2007 г.и
Опасна сграда събориха в Сандански

    Тя се намирала на ъгъла на улиците "Банска" и "Христо Смирненски", на гърба на Банка Хеброс Биохим. Собствениците, 25 на брой, някои от които живеят в далечна Австралия, платили на частна фирма 10 000 лева за събарянето. Те били длъжни да го сторят до 19 февруари, в противен случай ги грозяла глоба от 50 000 лева.
    След трагичния инцидент в столицата наскоро община Сандански спешно изготви регистър на опасните сгради. Те са над 300, а немалко се намират в централната зона на града, повечето - строени през 40-те години на ХХ век, дори през 20-те.
    Броят на опасните сгради в община Сандански е надхвърля официално обявените 300. По селата има много кирпичени къщи, някои - необитаеми, които също трябва да се бутнат. В самия град на събаряне подлежи и старата сграда на ОбА, за която все още има съдебен спор между собствениците. Партерните етажи на много стари сгради в ЦГЧ на Сандански се отдават под наем за магазини, заведения, дори банки. Търговците невинаги се осъзнават опасностите. Това събаряне постресна обитателите на близките къщи, също на преклонна възраст.
    В Сандански има доста работа за фирмата, в която работи - както в центъра на града, така и в крайните квартали. Строителни предприемачи обаче реагираха мълниеносно и платиха 4000 от 10-те хиляди лева за събаряне.
    На освободеното петно скоро те ще започнат строителството на модерна кооперация. / ИТ
 

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС