и
И
Порталът на Вашия успех !
Запазена марка
БЪЛГАРСКИЯТ  ПОРТАЛ  ЗА  АРХИТЕКТУРА,  СТРОИТЕЛСТВО,  БЛАГОУСТРОЙСТВО  И  СТРОИТЕЛНА ПРОМИШЛЕНОСТ.   ФУНКЦИОНИРА  ОТ  1  ДЕКЕМВРИ  1997  ГОДИНА
и
Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и08.01.2009 г.и
Христо Кирчев предлага във Варна да бъде изграден газов терминал

    Депутатът от ОДС Христо Кирчев лансира днес пред журналисти във Варна идеята си в морската столица да бъде изграден газов терминал. По думите му инвестицията ще бъде в размер на 200 млн. евро и за реализацията й на България са необходими само 5 кораба за превоз на втечнена газ.
    Кирчев обясни, че страната ни е стратегически обезпечена, тъй като е член на НАТО и преминаването на корабите през Босфора ще бъде безпроблемно, защото ще бъдат охранявани от партньора ни в Алианса – Турция.
    Според него обаче този проект няма да бъде приет, тъй като той многократно го е предлагал за реализация, но отговора, който е получавал бил „който го направи ще бъде гръмнат”.
    Синият народен прадставител каза още, че ще поиска пълна ревизия на държавния енергиен резерв. Той допълни, че трябва да Областна управа и Община трябва незабавно да съберат експерти и специалисти, които да изчислят с какви енергийни ресурси разполага варненско
в момента./ Днес+
 
 

Copyright © 1993 - 2009  От ВАС за ВАС