Назад към първата страница Новини
От ВАС за ВАС  - НОВИНИ
и
Сертификат I клас на гръцка компания за мол в "Малинова долина"

    Данаос девелопмент АД ще получи днес сертификат за инвеститор първи клас за проект за изграждане на търговски комплекс в местността "Малинова долина", София, съобщиха от Министерство на икономиката и енергетиката.
    Теренът, върху който ще се реализира инвестицията, е собственост на Данаос девелопмент и се намира на територията на град София. В рамките на три години ще бъдат инвестирани над 266,4 млн. лв.
    Инвестиционният проект предвижда изграждането на търговски комплекс с обща застроена площ от 150 хил. кв. м. Предвиждат се 100 хил. кв. м за обекти за търговия на дребно и 50 хил. кв. м – за офиси. Идеята на проекта е разработване на търговска сграда на три нива, в които ще се помещават големи универсални магазини, магазини за търговия на дребно, кина, ресторанти и офиси. Ще бъдат осигурени общо 2 500 открити паркоместа.
    Данаос Девелопмент АД е 100% собственост на Данаос груп – Гърция. Това е първият сертификат първи клас, издаден от Българска агенция за инвестиции на гръцки инвеститор.
    Реализирането на инвестиционния проект ще доведе до създаване на над 1 000 нови работни места. По време на строителството и пускането в експлоатация ще бъдат заети около 360 души.
    Данаос груп е международен собственик на кораби за превоз на контейнери. Чрез свои дъщерни дружества компанията разработва интегрирани системи за корабно управление и развива активна дейност в сферата на разработване на недвижими имоти в Гърция.

25.01.2007 г.

Copyright © 1993 - 2007  От ВАС за ВАС
Всички права запазени