Назад към първата страница Новини
НОВИНИ
и
На 1 февруари отваряме двете оферти за АЕЦ "Белене"

    До края на годината ще бъде избран изпълнител на проекта АЕЦ “Белене”, прогнозира изпълнителният директор на Националната електрическа компания Любомир Велков.
    Той посочи, че първоначалните технически и финансови оферти на двамата кандидати за изграждането на втората атомна централа – руската “Атомстрой експерт” и чешката “Шкода” – ще бъдат отворени на 1 февруари, с което ще се открие втория етап за избор на изпълнител на АЕЦ “Белене”.
    Преговорите с двете компании ще започнат след оценка на първоначалните оферти и изясняване дали те отговарят на техническото задание на проекта, отбеляза Велков, цитиран от БНР.
    От НЕК отчетоха, че от началото на седмицата има рекордно за последните няколко години потребление на електроенергия в страната от 6900 мегавата на час.
                                                                                                                                                                                                                                                                        Днес+
26.01.2006 г.

Copyright © 1993 - 2006  От ВАС за ВАС
Всички права запазени